Схеми для вишивки бісером або як прикрашали одяг українці

Для того, щоб гарно оздобити ваше вбрання не потрібно видумувати всіляких непотрібних речей. Можна прикрасити його за допомогою вишивки. Схеми для вишивки бісером зроблять цю справу ще легшою.

Це зараз кожна господиня має можливість придбати заготовки для вишивок, а колись усі візерунки придумували самостійно. Взагалі історія вишивки сягає давніх віків. Вишиті речі були відомі ще в ІІ столітті до нашої ери. Для того, щоб оздобити одяг, господині вишивали на ньому різноманітні орнаменти, малюнки. Кожен з них мав символічне значення.

Великий вплив на характер української вишивки мали тканини з Візантійської імперії. Записки візантійських письменників повідомляють про вишивку на білій сорочці в Україні у 9-12 століттях. Відомі також вишиті малюнки на мініатюрах та фресках. А сестра Володимира Мономаха — Ганка — ще в 11 столітті організувала першу на Русі вишивальну школу. Там дівчата вчилися гаптувати золотом і сріблом. Українські вишиванки були відомі по цілому світу. Про це свідчать згадки про них іноземних мандрівників.

Збереглися вишиванки з козацьких часів 17-18 століття. А центром вишивання тоді були Качанівка на Чернігівщині, Григорівка на Київщині, Велика Бурімка на Черкащині та інші. Вишивали тоді у кожному селі, монастирі, дворянському та купецькому середовищі. І це не дивно, адже вишивка — це чудовий спосіб прикрасити будь-яку річ.

Основний елемент українського традиційного одягу — вишиванка. Раніше виготовляли вишиванки для свят, для походів до церкви, похоронів, для буденного одягу. Усі вони відрізнялися тканиною, на якій вишивали, орнаментом та кольоровими забарвленнями. Хоча традиційно одяг та рушники в Україні вишивають червоним та чорним кольором, для похорону сорочки оздоблювали лише чорним, а весільні сукні вишивали білими нитками.

Орнаменти для вишивки були найрізноманітнішими. У кожному регіоні країни були свої способи зображення, свої символи, свої техніки. Візерунки передавалися з покоління в покоління. Їх придумували самі господині, додавали щось нове до старих, поєднували кілька технік в одну.

Сьогодні український народний одяг знову увійшов у моду. Вишиті сорочки та плаття стали дуже популярними. Для оздоблення одягу використовують не лише традиційні візерунки, господині полюбляють вишивати різноманітні малюнки з використанням яскравих кольорів. Для більшої яскравості додають бісер. Він робить сукню ще більш привабливою.

Для того, щоб полегшити роботу над оздобленням сукні використовують схеми для вишивки бісером. Спеціальний малюнок має усі розрахунки. Також там вказані кольори, які потрібно використовувати.

Придбати схеми для вишивки бісером та усі необхідні допоміжні елементи можна на сайті компанії “Візерунок”.