Носити вишитий одяг – це модно!

Вишиванки вже протягом багатьох століть являються символом українського народу, а також дуже сильним оберегом. Вишивки зазвичай робили на рукавах, манжетах, там, де тіло найбільш відкрите перед силами злих духів. У давнину кожній новонародженій дитині дарувалась вишита сорочка, вважалось, що вона її буде оберігати від біди та нещастя. Якщо люди протягом стількох віків в це вірили, значить, є щось магічне в цій українській традиції.

Із покоління в покоління передавались техніки та види вишивок. Кожна жінка намагалась внести щось нове, неповторне в орнамент, в результаті чого, візерунки почали відрізнятись в залежності від регіону України.

Територіально види вишивок можна поділити на шість груп. І зараз ми розповімо Вам про кожну з них.

На Поліссі домінує однотонний простий орнамент. Кольорову гаму очолює червоний, а доповнює його чорний та темно-синій кольори. Візерунок чіткий та простий.
У Карпатах традиційними являються квіткові мотиви. Завдяки шерстяним ниткам, які використовуються, сорочка вишиванка виходить з рельєфним візерунком.
Слобожанщина славиться своїми яскравими, різноманітними орнаментами. Домінуючим являється червоний колір. Жіночі сорочки вишиті були з орнаментальними мотивами.
На Поділлі у візерунку найчастіше були наявні червоний і чорний кольори. Орнамент геометричний, вишитий насиченими лініями.
В Середній Наддніпрянщині найбільш популярні рослинні мотиви. Якщо побачите вишитті плаття, сорочки с квітами, листками та бутонами – це центральна Україна. Тут навіть кольори трохи відрізняються: основний білий, червоно-кораловий, а чорний використовується тільки для того, щоб відтіняти.
Останній регіон – Південь України. Не дивлячись на те, що в цьому регіоні проживає декілька національностей, українські традиційні мотиви тут збереглись. На Півдні поєднались особливості вишивки Поділля та Наддніпрянщини – рослинно-геометричні мотиви.

Отож, тільки що переглянули, які бувають вишивки в залежності від регіону, але не можна забувати і про те, чим ж саме можна вишивати свій одяг?

У часи наших предків, для вишитого одягу використовувались тільки нитки, в наш час популярним стало використовувати бісер. Завдяки йому сорочки, плаття з вишивкою стають більш яскраві та святкові. Зараз можна з легкістю знайти навіть спеціальні набори для вишивання бісером. Що собою являє цей набір? Це може бути або просто тканина, або вже викроєний одяг з нанесеним на неї узором, по якому Ви, з використанням ниток або бісеру, вишиваєте. Насправді, це дуже полегшує роботу, від Вас вимагається тільки підібрати кольори, які найбільше підходять до орнаменту, і творити.

Своєї актуальності вишивка ніколи не втратить, не дарма ж весілля, хрестини та інші свята не проходять без вишитих рушників і одягу. Крім того, вишиванка може бути не тільки гарним доповненням до гардеробу, але і дорогоцінним подарунком для кожного.

Що ж, якщо у Вас ще немає в гардеробі вишитої сорочки або плаття, тоді Ви звернулись за адресою. Тут Ви зможете купити вишиванку на Ваш смак, з найбільш вдалим візерунком та фасоном або ж замовити заготовку для вишивки. Асортимент і ціни Вас приємно здивують. Доставимо в будь-яку точку України.